Yatırımlarımızı 10 Katına Çıkaracağız!

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Yıldırım İle Röportaj

Turizm
2020

Bu yıl 100 milyon TL ciro hedeflediklerini söyleyen ACY Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Cemil Yıldırım, “2025’e kadar yatırımlarımız 100 milyon doları bulacak” diyor.

Adana merkezli ACY Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanı Ahmet Cemil Yıldırım, Turizm ve seyahat uygulaması “Shallwego”sun kurucusu. Uygulama sadece Türkiye’de değil, dünyada sertifikalı otelleri ayarlıyor, gezi planını yapıyor ve uçak biletlerini organize ediyor. 1 milyon otel ve yüzlerce havayolu şirketiyle anlaşması var. 2006’da kendi şirketini kuran Yıldırım, bu yıl iki yeni teknoloji girişimiyle 100 milyon TL’nin üzerinde ciro hedefliyor. Girişimcilik hikayesini ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

“AİLEDEN AYRILDIM”

“İşi mutfağında öğrendim. İş hayatım ailemin mobilya mağazalarında başladı. 18 yaşında ailem gayrimenkul sektörüne yöneldi. 2 yılda Adana’nın en büyük gayrimenkul firmalarından biri olduk. 5 yıl gayrimenkul sektöründe çalıştıktan sonra aile şirketimizden EPS Blok’un yöneticiliğini üstlendim. Ardından kendi işimi kurmaya karar verdim ve 3 arkadaşımla turizm şirketi kurduk. Önceleri 15 araçla VIP transfer işi yaptık. Sonrasında işi dijitale entegre ettik ve web üzerinden transfer aracı satmaya başladık. Ardından web sitesi üzerinden tatil satışına başladık.”

10 KATINA ÇIKACAK

ACY Turizm, ACY Global, ACY Tarım ve Hayvancılık, ACY Filo olmak üzere 4 ana şirketimiz var. En önemli projelerimizden Shallwego’yu 5 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonunda pilot ülkelerde test yayını yaparak kurduk. 70 milyon dolar yatırımla kurulan markamızla seyahat sevenlere daha ekonomik ve daha hızlı hizmetler sunuyoruz. Bu yıl ki teknoloji girişimiyle 100 milyon TL üzerinde ciro hedefliyoruz. Önümüzdeki 5 yılda yatırımlarımızı 10 katına çıkaracağız.

“SEKTÖRDE RAKİPSİZİZ”

“Shallwego 190 ülkede 1200’den fazla havayoluyla bağlantılı ve 1 milyondan fazla otelle konaklama hizmeti sunuyor. 122 bin 316 transfer noktası ve 45 bin 275 tur/aktivite paketi olanaklarına sahip. Sektörümüzde rakipsizliğe oynadığımızı söyleyecek kadar iddialıyız.”

Kaynak: CAPITAL DERGİSİ

Diğer Haberlere Göz Atın
×